Tanrı Olmalı [ Halil İbrahim Ay ]

Yayınevi: Barış İlhan Yayınevi

Kutsal kitaplardan öğrendiğimize göre, Tanrı ilk başta insana bazı özellikler vermiştir. (Kur’an/Hicr, 29) İnsan da, özellikle İslam Tasavvufundaki Mevlana, Yunus Emre veya Hacı Bektaşi gibiler, Tanrının verdiklerini çok iyi değerlendirdiler de, onun için mi o tanrısal bilince yükseldiler ve o tanrısal niteliklerden ölümsüzlük gibi, sonsuzluk gibi kavramları kendilerinde toplayabildiler?
Kimsenin dokunmaya cesaret edemediği türbe ve yatırlardaki kutsal kişiler ve diğerleri, eğer öyle bir bilinç ve bilgi düzeyine yükselmişlerse; günümüzde onlar gibi düşünen, davranan ve yaşayan insanlar neden yoktur?
Yoksa günümüzde Tanrıya yürekten bağlı gerçek dindar mı yoktur?
Veya o insanların hamuruyla bizim hamurlarımız arasında ne fark var ki, bugünkü dindarlar aynı tanrısal boyuta yükselemiyor?
Yoksa insanoğlu düşünsel evrimine paralel bir aydınlanma süreci geçirdi de, onun için mi bu tür abuk sabuk şeyleri kabul etmiyor?
İnsan, günümüzde ve gelecekte herhangi bir dini benimsemeksizin, öyle bir bilinç düzeyine -pozitif bilimlerin ışığında- aklı ve sağduyuyu kendine rehber edinerek ulaşabilir mi?
Veya ulaşmak için yapabileceği herhangi bir şey var mı?
Bu sorulara yanıt aramanın şimdi tam zamanı, zira…

Yayın Yılı: 2009
Kitap Kağıdı
312 sayfa
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:6055738013
Dili: TÜRKÇE

Fiyat: 12,00
İndirim Oranı : %21
Satış Fiyati: 9,48

Yayınevinin şartlarına bağlı olarak yaklaşık 3 günde kargoya verilir
Satın Al